Waar komt onze moraal vandaan en waar gaat zij naartoe? – Webinar op Youtube

Onze webinar “Waar komt onze moraal vandaan…” is nu hier online beschikbaar: https://youtu.be/kF1h3BjN2Yg

N.a.v. de publicatie ‘De getemde mens. Waar komt (volgens u) onze moraal vandaan?’ (red. Martin Harlaar, 2021) hebben wij de vraag naar de oorsprong van de moraal verbonden aan de vraag naar haar toekomst. Waar gaat onze moraal naartoe? Is er sprake van morele vooruitgang; worden de mensen ‘moreler’ of hun samenlevingen rechtvaardiger? Of gaat het met de moraal juist de verkeerde kant op; gaan wij er moreel gezien op achteruit? En wat zegt de oorsprong en de geschiedenis van de moraal – met name haar evolutionaire geschiedenis – over haar toekomst? Wij zijn blij over de spannede discussie met Heidi Mertes, Nynke van Uffelen, Razi Quadir en Jeroen Hopster en over de succesvolle samenwerking met het Humanistisch Verbond.

Vorig bericht
Toekomstverkenning 2021: Hoop in filosofisch perspectief
Volgend bericht
Terugblik Toekomstverkenning 2023: De goede burger. Burgerschap in ethisch perspectief