Npo Radio 1: Zwanger of een kind uit een kunst baarmoeder?

Het is bijna moederdag, hoelang vieren we dit nog? De ontwikkeling van een kunstbaarmoeder is in een stroomversnelling gekomen. Naar verwachting zal over een paar jaar, een te vroeg geboren baby in een kunstbaarmoeder verder kunnen groeien. Wat als deze ontwikkeling zich doorzet en een kind buiten het lichaam van een moeder kan groeien? Filosoof en ethicus en Universitair docent aan de Universiteit Twente, Julia Hermann, doet onderzoek naar hoe technologie invloed heeft op wie wij zijn en wat we belangrijk vinden. Ze probeert de rol van techniek in het verleden te begrijpen en zo te anticiperen op hoe nieuwe technologieën een plek krijgen in onze samenleving. De Universiteit Twente startte een onderzoeksproject naar de kunstbaarmoeder want is de natuurlijke baarmoeder vervangbaar?

Vorig bericht
Bij nader inzien: In wiens belang is het algemeen belang?
Volgend bericht
Podcast Corona/ethics